Zborník z Košarísk

Komentovaný ZBORNÍK
zo stretnutia aktívnych košikárov v Košariskách

 • aktuálne trendy v pestovaní prútia – ako to robiť efektívne
 • namáčanie suchého prútia v kôre i bez kôry aby sa ním dalo pliesť a neznehodnotilo sa
 • lúpanie, štiepanie a hobľovanie prútia na jemnejšie práce
 • košikárske náradie a jeho zhotovovanie – šikovné nástroje ktoré prácu uľahčia
 • ako chrániť suché výplety, ploty, brány, altánky pred rozkladom na vetre a daždi
 • prečo nepliesť s čerstvým prútím a ako zabrániť zosychaniu výrobkov
 • a oveľa viac

Obsah zborníka, vymenovaný vyššie, hovorí sám za seba. Je to brožúra časopisového typu formátu 309 x 230 mm, teda podobného formátu aj grafickej úpravy ako moja kniha Košikárstvo ale nie je v pevnej šitej väzbe. Má 32 strán a vznikla na základe príspevkov košikárov Jána Zemana, Petra Beňa a Kvetoslava Imríška na stretnutí košikárov v Košariskách. Ďalších sedem košikárov informácie ešte dopĺňalo a text korigovalo. Je v ňom aktuálna TOP technológia ako narábať s prútím – ako ho pestovať a potom spracovávať a pripravovať na pletenie. Je to brožúra, ktorú by košikár pracujúci s vŕbou mal mať.

Ak máte o zborník záujem, spôsoby zakúpenia sú nižšie.


Niečo o vzniku Zborníka

Z iniciatívy Jána Zemana  sa v Košariskách uskutočnilo stretnutie košikárov, kde odznelo niekoľko prednášok a bolo sa tam možné dozvedieť a predebatovať, čo košikárov aktuálne zaujíma.
Košikárstvo sa vyvíja, objavujú sa nové efektívnejšie metódy pestovania aj spracovania prútia, vznikajú rôzne zaujímavé náradia a pomôcky, košikári vymýšľajú nové vzory a vymieňajú si postupy ich pletenia. V tomto Komentovanom Zborníku sa môžete dozvedieť práve tieto veci a dôležité novinky zo Slovenska, ale i blízkeho sveta.

Ja som sa rozhodol stretnutie zaznamenať a vydať ako zborník prednášok aj s príspevkami a komentármi účastníkov. Dokument  je záznamom toho čo sa v Košariskách na stretnutí košikárov dialo.

V názve je aj slovo „Komentovaný“, lebo keby som iba jednoducho prepísal čo si účastníci mohli vypočuť a zažiť, nemali by ste z toho toľko, ako keď ho ďalší skúsení košikári doplnili svojimi dovysvetľujúcimi a doplňujúcimi komentármi. Okrem mňa som na túto prácu prizval ešte ďalších košikárov a oni to prijali. Rozpracovaný Zborník čítalo, dopĺňalo a korigovalo 7 ďalších ľudí, ktorí v neposlednom rade opravovali nesprávne informácie, ktoré sa vyskytli už v Košariskách, alebo naprávali chyby, ktoré sa doň dostali počas spracovávania textu.

Tu sú ukážkové strany, aby ste si mohli urobiť predstavu čo kúpou získate:

Pretože doplňujúcich informácií aj zásadného významu pribudlo hojne, Zborník je obsahovo bohatší ako samotné stretnutie. A tak sme to chceli – aby došlo k ďalšej výmene skúseností ! 🙂
.

Možnosti ako si Zborník kúpiť

Ceny závisia od spôsobu platby a prepravy.
Rozkliknete si možnosti:

Cena Zborníka s doručením v rámci SR: 15 €
.
Kúpiť v SR

Cena Zborníka s doručením do ČR: 17 €
.
Kúpiť do ČR

Zaplaťte cez PayPal a knihu vám pošlem poštou v SR aj ČR


Vyberte krajinu doručenia:  .

   Garancia vrátenia peňazí:

   Ak so zborníkom nebudete spokojní a do 4 týždňov od dátumu kedy Vám ho odošlem poštou, alebo si ho osobne vyzdvihnete, mi ho nepoškodený vrátite, tak Vám peniaze vrátim.